Zápas v Milevsku ovládli mladíci Písku

Přípravný zápas v Milevsku vyhrál Písek 2:0 po brankách útočníků Staubera a Paška, kteří se oba trefili ve druhé třetině. Jinak se skoro celý zápas nesl v podobě dobývání milevské branky, kterou zavřel nám dobře známý gólman Michale Panec. Ale i naši gólmani Jonáš Štekr a Richard Kříž předvedli několik důležitých zákroků a společnými silami vychytali první nulu v přípravě.
Přípravné zápasy A-týmu, přát., po 28.8.2017, Zimní stadion Milevsko
Milevsko
0:2
0:0, 0:2, 0:0
Milevsko: Panec - Štych, Havran, Jíška, Čunát, Votruba, Hošek, Kořánek, Müller, Pouch, Hamerle, Novotný, Bílek, Radosta, Buriánek, Sláma, Bartůněk, Nevolný
Písek: Štekr (31. Kříž) - Hřebíček, Hanus, Koutenský, Turek, Švagr, Červinský - Bárta, Polata, Pašek, Novák, Drda, Ciboch, Jiřinec, Stauber, Vlk, Přibyl

V prvním dějství se museli vytáhnout gólmani na obou stranách kluziště. Více ze hry měli asi písečtí hráči, kteří ale v první třetině vyhořeli na výborně chytajícím Pancovi. Z gólu se po závaru radoval Jakub Jiřinec, když si rukou stáhl nahození před branku, ale podle sudích už se puku nestačil dotknout holí a ten zamířil od jeho rukavice rovnou za Pancova záda. Domácí přiložili pod kotlem na konci první dvacetiminutovky - v samém závěru se blýskl skvělým zákrokem levým betonem brankář Štekr a udržel stav 0:0.

První polovina druhé třetiny nezastihla hokejisty od Otavy v nejlepším rozpoložení. Milevsko se dostávalo do tlaku, který však nevyjádřilo gólově. Pak si vzali slovo opět hráči s píseckým znakem na prsou. V polovině základní hrací doby zatlačili na soupeře a ve zmatku kolem branky se podařilo skórovat dorostenci Tomáši Stauberovi, který se jako poslední dotkl puku před tím, než se kousek černé gumy dokutálel za brankovou čáru - 0:1.

Druholigový Písek zasadil proti krajskému Milevsku druhý úder v závěru prostředního dějství, kdy se kotouč dostal za Pancova záda po ose Hřebíček - Polata - Pašek. První jmenovaný v přesilové hře sehrál puk na brankoviště, kde Jan Polata ukázkovou zadovkou našel na kruhu volného Václava Paška, který neměl se skórování problém. Ke konci utkání Písek nevyužil další velké šance a tak se okresní rivalové rozešli výsledného stavu 0:2. Další přípravný duel sehraje IHC Písek doma ve čtvrtek 31. srpna s juniorkou budějovického Motoru.

David Míka, trenér Písku: „Dnešní zápas splnil svůj účel, někteří naši hráči měli volno, jiní dostali šanci. Nasadili jsme čtyři starší dorostence. Myslím si, že jsme do zápasu nevstoupili špatně, ale pořád nás trápí důraz v koncovce a před brankou. Kdybychom se dostali do vedení, hraje se zase lépe. V druhé třetině jsme na nějakých sedm minut nepochopitelně polevili. Pak jsme hru vyrovnali a dali dva góly, ale měli jsme přidat ještě další. Byly tam nějaké nedostatky, ale to si vyříkáme v kabině.“