Mladší dorost držel Budějovice dlouho zkrátka, utkání definitivně ztratil až ve třetí třetině

Mladší dorostenci si se svým soupeřem z Českých Budějovic nedokázali poradit ani napočtvrté, ačkoliv k tomu tentokrát měli poměrně dobře našlápnuto. Po nevydařené první třetině, v níž je hostující celek prakticky k ničemu nepustil, zaveleli po proměnění trestného střílení k obratu, a dokonce se krátce těšili z jednobrankového vedení. O to však ještě v závěru druhé periody přišli, pročež ve třetím dějství začínaly oba týmy technicky vzato úplně nanovo. Lépe se této příležitosti zhostili Českobudějovičtí, kteří se nakonec propracovali až k sedmi přesným zásahům. A protože Písečtí v závěru klání stačili přidat pouhé dvě trefy, náležela po skončení utkání záloze Motoru zasloužená výhra 4:7.
Liga mladšího dorostu, 21. kolo, čt 22.12.2016, Zimní stadion Písek
Č. Budějovice B
4:7
0:1, 2:1, 2:5
Branky a nahrávky: 26. Lukeš (TS), 30. Brož (Kouba), 50. Januška, 59. Brož (Lukeš, Kovanda) - 6. Janoch (Fousek), 39. Pouzar (Hollar, Ryba K.), 43. Hanák (Janoch), 47. Janoch (Ryba A.), 53. Kouba. (Ryba A.), 54. Janoch (Pojar), 58. Švach (Hollar) Rozhodčí: Poskočil - Mitáš, Košatka Vyloučení: 0:3 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 97 Průběh utkání: 0:1, 2:2, 4:7
Písek: Buchta (Špiler) - Brož, Kroupa, Řezáč, Kurfurst, Kajtman - Řehoř, Januška, Šuhaj, Andrle, Kouba Š., Lukeš, Smetana, Kovanda, Pechlát, Polák
Č. Budějovice B: Ludvík (Korytar) - Svach, Jasečko, Pojar, Endl, Cibuzar, Ryba K. - Fousek, Hollar, Ryba A., Pouzar, Hanák, Janoch, Putz, Kouba T., Masopust, Březina

Přestože se domácímu celku nedala upřít velká snaha a bojovnost, hosté byli v průběhu první dvacetiminutovky zkrátka o poznání šikovnější. Po necelých šesti minutách otevřel skóre zápasu Jan Janoch, když si sjel přímo mezi kruhy a svou prudkou střelou nedal Buchtovi žádnou šanci. A zatímco se hráči IHC dokola usilovně pokoušeli o získání útočného pásma, četné kombinace Českobudějovických nabíraly na líbeznosti i efektivitě. Největší starosti písecké obraně přidělal Kouba, který se velice dobře angažoval v předbrankovém prostoru, odkud se mu málem podařilo dostat kotouč za brankovou čáru podruhé. Mladíci od Otavy si v závěru třetiny sice vedli již podstatně lépe, ke gólu však měli stále daleko. Další trefu nepřidali navzdory své aktivitě ani hokejisté Českých Budějovic, pročež se oba celky nakonec poroučely do šaten za stavu 0:1.

Druhé dějství ani zdaleka nepředstavovalo tak jednoznačnou záležitost, o níž mohla být řeč v tom předcházejícím. Zcela nový náboj dostala hra zásluhou domácího Petra Lukeše, jemuž se podařilo proměnit trestné střílení, jež bylo v jeho prospěch po faulu Jasečka nařízeno. Po velké šanci hostujícího Putze, který se proti domácímu gólmanovi rozjel úplně sám, a jehož pokus Buchta na poslední chvíli zastavil u tyče pravým betonem, poslal Písek do vedení svým vydařeným blafákem Václav Brož. Zanedlouho měli jeho týmoví kolegové k dispozici dvě přesilové hry, z nichž ovšem ani jednu nevyužili. Naopak krátce po jejich vypršení sami inkasovali, neboť se k puku dostal Jaroslav Pouzar, proti němuž nestačil žlutomodrý maskovaný mladík ve vzniklém zmatku včas zasáhnout. Na světelné tabuli tedy najednou svítil vyrovnaný výsledek 2:2.

Ve třetí periodě se už opět hrálo podle not Českobudějovických. Ti postupně znovu získali kontrolu nad děním na ledě, které se začali domáhat hned z kraje třetiny. Nejprve perfektně sedla spoluhráčova přihrávka na čepel najíždějícího Tomáše Hanáka, na nějž zanedlouho navázal z druhé vlny po nevydařené ráně Ryby střelec Jan Janoch. Snížit se záhy povedlo Františku Januškovi, před nímž se doslova otevřela dálnice mezi obránci, nicméně hosté si své dvoubrankové vedení vzali obratem zpátky. Velký důraz před bránou totiž zužitkoval Tomáš Kouba, po němž Buchtu troufale vykoupal potřetí v dnešním utkání Jan Janoch poté, co se odpoutal od domácích beků. Sedmý zásah Českých Budějovic měl na svědomí Václav Svach, jenž parádně propálil Buchtu od modré čáry. Píseckým následně zbyly síly již jen na pouhé korigování skóre, k němuž se ještě stačil odhodlat Václav Brož. Závěrečné pětigólové představení hostů tak rozhodlo o výsledku 4:7.