Do třetice všeho dobrého. Mladší dorost v infarktovém utkání konečně skolil svého jihočeského rivala

Ze všech předešlých vzájemných utkání s rezervou Tábora doposud vyšli mladší dorostenci jako poražení, nemluvě o tom, že svému soupeři podlehli vždy tím nejtěsnějším možným rozdílem. Táborským tudíž měli co vracet. Všichni ti, kteří se je dnes dopoledne rozhodli přijít podpořit, měli možnost zhlédnout opravdu nevídané představení. Navzdory prvotnímu příznivému vývoji zápasu, z něhož se domácí hokejisté ještě v polovině druhé třetiny těšili, byla nakonec k vidění bitva jako řemen. Kromě toho, že nebyla nouze o napětí, padlo v průběhu zápasu celkem devatenáct branek. A ačkoliv se v infarktovém závěru museli mladíci od Otavy opravdu hodně otáčet, aby své těsné vedení uhájili, nakonec se jim to přeci jenom podařilo. Honbu za body svými výkony řídili především Václav Pechlát a Radek Dub, jimž se podařilo docílit hattricku.
Liga mladšího dorostu, 18. kolo, so 10.12.2016, Zimní stadion Písek
Tábor B
10:9
3:1, 4:3, 3:5
Branky a nahrávky: 8. Pechlát (Kroupa, Šuhaj), 13. Dub (Šuhaj), 16. Januška (Pechlát), 22. Dub (Šuhaj, Brož), 32. Dub (Brož, Šuhaj), 32. Řehoř (Andrle, Lukeš), 34. Pechlát (Januška), 46. Pechlát (Januška), 48. Brož (Kroupa), 55. Andrle (Řehoř) - 18. Matoušek (Bouška), 23. Matoušek, 34. Barták (Křepelka), 35. Berka (Havlíček), 45. Pauš (Barták), 48. Matoušek (Havlíček), 52. Barták (Pauš), 56. Pauš (Barták), 56. Eremiáš (Matoušek) Rozhodčí: Diviš - Šperl, Mašek (Venclík) Vyloučení: 6:5 Využití: 2:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 42 Průběh utkání: 3:1, 7:4, 10:9
Písek: Buchta (45. Špiler) - Brož "A", Keřka, Kroupa, Řezáč, Smola, Kurfurst, Kajtman - Řehoř, Januška, Šuhaj "C", Andrle, Dub, Lukeš, Smetana, Kovanda, Pechlát
Tábor B: Bartoň (16. Stibal) - Duda, Slabý, Staněk, Křepelka, Matoušek, Melichar, Eremiáš, Havlíček, Blafka, Bouška, Berka, Šedivý, Pauš, Barták

Podobný výsledek by v úvodu klání někdo tipoval jen stěží. Hra byla oboustranně poněkud těžkopádná, k jejímu výraznějšímu zrychlení došlo až poté, co se třetina přehoupla do své druhé poloviny. Domácí hráči v jejím průběhu těžili především z rychlých útočných výpadů, Táborským se pro změnu stačilo soustředit na soupeřovy chyby. Přestřelku odstartoval v osmé minutě utkání Václav Pechlát, jemuž se podařilo odpoutat od hostující obrany a překvapit Bartoně svým povedeným bekhendem. Po vychytralé přihrávce Šuhaje si před gólmana hostů sjel po levém křídle Radek Dub, který svou přesnou střelou poslal Písecké do dvoubrankového vedení. Jako třetí si o pozornost řekl František Januška, když Bartoně bez pardonu propálil od modré čáry. Závěr třetiny pak patřil Miroslavu Matouškovi, jehož pokus propadl Buchtovi za záda po zdánlivě úspěšném zákroku. Do kabin tak obě mužstva odcházela za stavu 3:1.

Na druhou dvacetiminutovku se již od jejího časného začátku dívalo podstatně lépe. Oba celky jakoby ožily a na řadu tak přišla pravá hokejová zábava. Periodu otevřel Radek Dub, jenž do sítě svedl regulérně usměrnit nad brankovištěm se vznášející kotouč. Blesková odpověď však záhy přišla z hole Miroslava Matouška, který svým zásahem Buchtu nepříjemně zaskočil. Následnou přesilovou hru hráčů IHC přetavil v gól iniciativní Radek Dub, po němž ještě zvýšil Adam Řehoř stojící na konci povedené souhry s Andrlem. V dresu Tábora korigoval skóre na konci samostatného úniku Martin Barták, na nějž zanedlouho navázal svou prudkou ránou i Pavel Berka. Střelecký účet druhého dějství uzavřel šikula Václav Pechlát, když využil signalizovanou výhodu po krásném dlouhém pasu Janušky.

Vzájemné měření sil neztratilo náboj ani ve třetí třetině, ba naopak. Táborští předvedli i navzdory velké ztrátě přímo učebnicovou bojovnost a svým výkonem se postarali o pořádný, leč poměrně infarktový, zážitek. Jako první se tentokrát prosadili hosté zásluhou Dominika Pauše, na jehož konto se Buchta poroučel z brány ven. Své další příležitosti se posléze s vervou zhostil Václav Pechlát, jenž tak zároveň završil hattrick. Zanedlouho se ve vhodné střelecké pozici ocitl Václav Brož, díky němuž domácí vedli už 9:5. Táborští se však znovu dostali na dostřel. Nejprve jejich houževnatosti využil potřetí v řadě Miroslav Matoušek, po němž zápas zdramatizoval ještě Martin Barták. Krátce na to se do přečíslení dostali Řehoř s Filipem Andrlem. Ten i přes ztrátu rovnováhy zaokrouhlil představení Píseckých na rovných 10 střelou pod víko. Hosté se sice téměř stačili na mladíky od Otavy zcela dotáhnout přičiněním Dominika Pauše a Adama Eremiáše, svůj obrat ale nakonec dokonat nesvedli. Žlutomodří si tak mohli po zásluze oddychnout.