Juniorka uhájila těsnou výhru proti Zbraslavi

Nedělní měření sil nabídlo všem, kteří zavítali do ochozů píseckého zimního stadionu podpořit místní juniory, nervy drásající podívanou. Hráči IHC vyzvali v domácím prostředí juniorku Zbraslavi, s níž nakonec museli svést tuhý boj. Ještě v polovině třetí třetiny měli domácí k dispozici dvoubrankový náskok, o který však poněkud nenadále přišli. Hrdinou utkání se posléze stal Jakub Volf, jenž svému týmu vystřelil v napínavém závěru těsné vítězství.
Liga juniorů - sk. Střed, 9. kolo, ne 23.10.2016, Zimní stadion Písek
Zbraslav
4:3
2:0, 1:1, 1:2
Branky a nahrávky: 2. Bárta (Frühauf), 20. Javůrek, 28. Kozák (Volf), 57. Volf (Bárta) - 28. Dongres (Išchoev), 55. Novák (Dongres, Kasík), 56. Dongres (Kasík) Rozhodčí: Sýkora - Vondráček, Štofa Vyloučení: 7:3 Využití: 0:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 63 Průběh utkání: 2:0, 3:1, 4:3
Písek: Kříž R. (Brož) - Frühauf, Kozák, Dvořák M., Kříž J., Novotný, Stodolovský - Skala, Klas, Torba, Jiřinec, Volf, Bárta, Strnad, Javůrek, Marek, Rogal, Telúch, Kastner
Zbraslav: Černík (Hofmann) - Hrdlička, Kasík, Schovánek, Išchoev, Dvořák K. - Kyclt, Novák, Hnilička, Frank, Rezek, Dongres, Veselý

Domácí hokejisté byli už od začátku klání výrazně aktivnějším celkem. Zatímco si vypracovali několik slibných gólových příležitostí, hosté se v průběhu prvních dvaceti minut spíše rozkoukávali. Jejich nesmělost velice rychle potrestal František Bárta, jenž se z titulu jediného úspěšného střelce musel těšit téměř celou třetinu. Mezi nejvážnější kandidáty na jeho mandát patřili v závěru periody Volf s Jiřincem, kteří se sice dostali do nadějného přečíslení, překonat Černíka se jim však nepodařilo. Zaúřadovat tak musel až Leoš Javůrek , jemuž se povedlo odpoutat od hostující obrany a pouhých šest vteřin před odchodem do šaten zvýšit na 2:0.

Druhá dvacetiminutovka nabídla obdobnou podívanou. Snahu prověřit pozornost hostujícího brankáře měl především Karel Strnad, který se o dobytí zbraslavské svatyně pokusil hned několikrát. Své k vývoji zápasu zatoužili říct zejména písečtí obránci. Po prudké ráně Kříže se Černíkovi představil i Tomáš Kozák, jehož střela od modré prošla mezerou mezi tyčí a gólmanovým ramenem. Námitku vznesl ještě v téže minutě kapitán Slavoje Marek Dongres zakončující do prázdné klece. Svou akcí ještě pořádně zavařili hostujícím hráčům Bárta s Volfem, když společnými silami dopravili kotouč těsně před brankovou čáru, kde jej naštěstí pro Středočechy zachytil jeden z obezřetných beků.

Poslední dějství Písečtí mírně podcenili. Ubrali z nasazení, kterým se dosud prezentovali, což hosté dokázali využít ve svůj prospěch. Krátce po nástupu na led se do samostatného úniku dostal Dmytro Torba, jenž bohužel pro domácí Černíkovu bránu zcela minul. Po oboustranně vlažné fázi hry, která trvala až do patnácté minuty, čekaly na Jihočechy krušné chvíle. Kontaktní branku hostů zařídil Peter Novák, na nějž v následné početní převaze navázal po druhé v utkání Marek Dongres. Jeho gól však vyburcoval domácí borce ke zvýšenému úsilí, neboť okamžitě obsadili útočné pásmo, kde zarputile usilovali o znovuzískání svého vedení. To svému týmu neprodleně navrátil Jakub Volf. Zbraslavští sice ještě sáhli ke hře bez brankáře, Písečtí si ale závěr zápasu pečlivě ohlídali a nakonec těsně zvítězili v poměru 4:3.