Starší dorost musel skousnout další prohru. Doma nestačil na Motor

Po svém dosavadním jediném vítězném představení v Kolíně zabředli starší dorostenci znovu do kalných vod, když i v osmnáctém kole nejvyšší soutěže utrpěli nepříjemnou porážku. Ta dnešní znamenala prodloužení čerstvě načaté série proher na čtvrté ztracené utkání v řadě. O tři body se tentokrát utkali v domácím prostředí s týmem českobudějovického Motoru, který si se svým jihočeským sousedem poradil v poměru 1:6. Výkon hostujícího celku měl sestupnou tendenci, když v průběhu každé třetiny přidal vždy o branku méně, počínaje úvodním dějstvím, během něhož slavil hned třikrát. Jediným úspěšným střelcem domácích se stal nejpilnější hráč píseckého výběru Frederik Hakl.
Extraliga staršího dorostu - sk. STŘED, 18. kolo, so 29.10.2016, Zimní stadion Písek
České Budějovice
1:6
1:3, 0:2, 0:1
Branky a nahrávky: 16. Hakl (Lang, Novák) – 14. Matys, 18. Rolínek (Matys), 19. Silný (Krcho), 30. Matys (Vochozka), 32. Matys (Káník), 52. Řezáč (Vochozka) Rozhodčí: Poskočil - Polonyi, Flegl Vyloučení: 5:3 Využití: 0:2 V oslabení: 0:1 Diváci: 85 Střely na branku: 24:62 Průběh utkání: 1:3, 1:5, 1:6
Písek: Kříž (Buchta) – Kopenec, Pokorný, Kukla, Chval, Lang „A“ - Waller, Vokoun, Hakl, Norris, Pejša, Novák „C“, Přibyl, Stauber, Měchura, Pechlát
České Budějovice: Svoboda (Ovsjannikov) – Stárek, Doktor, Rákosník, Štěcha, Dosek „C“, Dudáček „A“, Mirochnikov – Silný, Matys, Rolínek, Krcho, Vochozka, Řezáč, Egert, Prášek, Káník, Slávik, Vaculík, Kaisler

Stejné chyby, stejné známky. Starší dorostenci znovu napodobili scénář, který je úvodními dějstvími domácích zápasů pravidelně provází. Více než polovinu první třetiny byli hokejistům českobudějovického Motoru poměrně vyrovnaným soupeřem, což se však koncem čtrnácté minuty velice rychle změnilo. Písečtí do té doby vyslali proti Svobodovi několik střeleckých pokusů, bohužel málokterý z nich představoval pro hostujícího gólmana skutečný oříšek. Za to jeho kolega Kříž měl na druhé straně posléze zcela opačný problém. Aktivně zasahovat musel hned několikrát, nemluvě o tom, že při něm mnohokrát stálo velké štěstí. Poprvé se hosté prosadili až zásluhou Lukáše Matyse, jenž svou přesnou ránou otevřel skóre zápasu. Domácí hráči s odpovědí příliš dlouho neotáleli, nicméně trefa Frederika Hakla, jemuž se do klece Českobudějovických podařilo nasměrovat Langovu střílenou přihrávku, současně znamenala pro Písek konečnou. Další zásah Motoru přidal ve vlastním oslabení Radek Rolínek, který po vydařené akci prostřelil domácího brankáře mezi betony. Periodu uzavřel svým gólem Michal Silný, když po pasu Krcha startujícího z trestné lavice zvýšil na 1:3.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili domácí s jasným cílem. Ve snaze již víckrát neinkasovat se následně soustředili především na bránění, čímž svému soupeři hru sice značně znepříjemnili, ale rozhodně ho svým počínáním si nezastavili. Naopak. Zanedlouho darovali hostujícímu celku početní výhodu, kterou Českobudějovičtí bleskově využili. Po několika výměnách se kotouč znovu dostal k Lukáši Matysovi, jehož hůl byla dávno v pozoru, díky čemuž se záhy radoval ze své druhé branky v utkání. A byl to právě Lukáš Matys, jenž dnes kotouč výjimečně přitahoval, neboť se brzy prosadil i potřetí, když byl bezprostředně po buly připravený vypálit. Přesilovku si v závěru třetiny zahráli i domácí, ti v ní ovšem naneštěstí nevymysleli nic, čím by Svobodovi zamotali hlavu. Do šaten tedy odcházeli Písečtí se dvěma dalšími obdrženými góly v zádech.

Zatímco hokejisté Motoru hráli s klidem na hokejkách a nikam příliš nespěchali, hráči IHC byli v průběhu třetí třetiny střelecky nejaktivnější. Ovoce jim to však nepřineslo. Jediným střelcem poslední části tohoto klání se stal Aleš Řezáč, který Kříže překonal z bezprostřední blízkosti poté, co si Písečtí špatně pokryli přesilovkové rozestavení soupeře. Ačkoliv se i po šesté inkasované brance pokoušelo domácí mužstvo alespoň o kosmetickou úpravu skóre, Svoboda žádný další omyl nepřipustil, v důsledku čehož se Písečtí museli spokojit se svým jediným čestným zásahem a konečným výsledkem utkání 1:6.