Mladší dorost vstoupil do sezony úspěšně

Písečtí mladší dorostenci za sebou mají sezonu, v níž doslova napsali kapitolu o tom, jak vypadá neúspěch. Po rekordní sérii proher je bohužel nečekalo nic jiného, než sestup do nižší soutěže. Nováček ELIOD ligy mladšího dorostu ve svém premiérovém utkání letošní sezony vyzval celek Třebíče, s nímž dlouho vedl vyrovnanou partii. O vítězi rozhodla až závěrečná třetina, v níž si počínali lépe domácí. Ti si tak po zásluze připsali první tři body a zároveň po dlouhé době okusili chuť vítězství.
Liga mladšího dorostu, 1. kolo, ne 11.9.2016, Zimní stadion Písek
Třebíč
4:2
1:1, 1:1, 2:0
Branky a nahrávky: 7. Januška (Šuhaj), 31. Vokoun, 48. Januška (Brož, Kroupa), 48. Andrle (Smola, Januška) – 19. Vlk (Spilka, Průša), 35. Mojdl (Průša) Rozhodčí: Čáp – Streďák, Košatka Vyloučení: 12:10 Využití: 0:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 84 Průběh utkání: 1:1, 2:2, 4:2
Písek: Buchta (Špiler) – Brož, Keřka, Kroupa, Řezáč, Kacbunda, Smola, Kurfürst, Kajtman, Řehoř, Januška, Šuhaj, Andrle, Dub, Kouba, Lukeš, Smetana, Kříž, Vokoun, Drab
Třebíč: Dobrovolný (Drapač) – Dvořák, Vlk, Marek, Škrdlová, Němec, Koňařík, Patočka, Doležal, Mojdl, Průša, Spilka, Kotačka, Svoboda D., Svoboda A., Vedral, Bartoš, Makovička, Šaroun, Růžička

Do svého prvního mistrovského utkání v letošní sezoně vstoupili lépe domácí hráči. Ačkoliv se hra jevila jako vyrovnaná, byli to právě oni, kdo udržoval gólmana soupeře více v permanenci. Jejich aktivita přinesla ovoce již v sedmé minutě zápasu poté, co před bránou osamocený František Januška nepohrdl nabídkou Šuhaje. Od tohoto okamžiku sice Třebíčští několikrát zahrozili, obrátit kartu se jim však podařilo až v samotném závěru třetiny, kdy se o vyrovnání postaral Jakub Vlk prudkou střelou od modré čáry.

Druhá perioda měla téměř identický scénář s tím, že si oba celky vyměnily role. Navzdory tomu, že hosté jednoznačně převzali iniciativu, gól oslavovali jako první domácí. Stalo se tak zásluhou Lukáše Vokouna, který se rozhodl prosadit individuálně, což se ukázalo jako dobrá volba. Jeho tým jakoby následně mírně pookřál, s čímž ale zanedlouho skoncoval Patrik Mojdl, když překvapil Buchtu přesnou ránou mezi betony a srovnal na 2:2.

Třetí dějství se neslo ve znamení častého vylučování a šarvátek. To však nezměnilo nic na tom, že si v jeho průběhu Písečtí nakonec pojistili vítězství. Nejprve svou druhou trefu v zápase přidal František Januška, po němž se krátce po vhazování prosadil i Filip Andrle, který tak svému týmu vystřelil výhru 4:2.