Motor se konečně rozjel. Odnesl to Písek

Po pátečním nevydařeném zápase v Hradci Králové svěřenci trenéra Jindřicha Setikovského doufali, že si v domácím prostředí vyšlápnou na dosud trápící se tým Českých Budějovic. Na první extraligovou výhru však nedosáhli ani tentokrát. Určitou naději na body sice Písečtí vykřesali v průběhu druhé třetiny, kdy vstřelili obě dvě své branky a srovnali se soupeřem krok, další už však přidat nedokázali. Trefovali se pouze hráči Motoru, kteří nakonec zvítězili 2:5 a připsali si své premiérové vítězství. Hokejisté IHC tudíž nebodovali ani ve čtvrtém kole soutěže a zatím jim i nadále patří poslední příčka.
Extraliga staršího dorostu - sk. STŘED, 4. kolo, so 10.9.2016, Zimní stadion Písek
České Budějovice
2:5
0:1, 2:2, 0:2
Branky a nahrávky: 29. Waller (Norris, Stárek), 30. Stauber (Svoboda, Hakl) – 8. Prášek (Rákosník, Kašper), 30. Matys, 32. Matys (Rolínek, Kaisler), 44. Rolínek (Doktor, Matys), 54. Řezáč (Silný) Rozhodčí: Prchal – Šperl, Kreuzer Vyloučení: 2:2 Využití: 0:0 V oslabení: 0:1 Diváci: 97 Střely na branku: 19:55 Průběh utkání: 0:1, 2:3, 2:5
Písek: Křepela (Buchta) – Kopenec, Pokorný, Kukla, Chval, Lang, Stárek – Waller, Svoboda, Vokoun, Hakl, Norris, Pejša, Novák, Přibyl, Šebesta, Stauber, Měchura
České Budějovice: Ovsjannikov (Svoboda) – Doktor, Víta, Rákosník, Dosek, Škola, Šafář, Mirochnikov – Silný, Matys, Rolínek, Tržil, Krcho, Schuppler, Řezáč, Egert, Prášek, Vaculík, Masopust, Kašper, Kaisler

První třetina utkání byla jednoznačně v režii hostujících hráčů. Ti se i přes počáteční rozpaky postupně dostali do tempa a domácí celek téměř k ničemu nepustili. Skóre zápasu otevřel v osmé minutě Lukáš Prášek, který se postaral o jedinou trefu úvodního dějství. Ačkoliv se zdálo, že si Křepela s letícím kotoučem poradí, nakonec mu přeci jenom unikl a propadl za brankovou čáru.

Druhá dvacetiminutovka byla o poznání záživnější. K vidění byl pohledný hokej, kdy si oba dva týmy vypracovaly řadu dobrých příležitostí, které hned v několika případech dokázaly proměnit v góly. Jako první rozjásal domácí fanoušky Joshua Waller, na kterého rychle navázal Tomáš Stauber. Radost z vedení však Píseckým záhy sebral Lukáš Matys, jenž se posléze prosadil i podruhé. Závěr třetiny zpestřily divákům ještě dvě velké šance. V dresu domácích mohl skórovat Hakl pálící mezi Ovsjannikovy betony, na té druhé zívala na skrumáž hostů prázdná brána. Do šaten se tak odcházelo za těsného stavu 2:3.

Třetí dějství definitivně rozhodlo o konečném výsledku zápasu. Hráči IHC se sice snažili o vyrovnání, zanedlouho si však sami podepsali ortel. Radek Rolínek nejprve využil chybné rozehrávky domácích obránců a zakončoval vydařenou střelou do pravého rohu Křepelovy brány, druhou chybu následně potrestal o deset minut později Aleš Řezáč, když zužitkoval zaváhání Píseckých ve vlastním oslabení, čímž uzavřel na 2:5.