I čtvrté derby pro Tábor. Druhá třetina srazila Písku vaz

Čtvrté vzájemné měření sil vyznělo jasně pro kohouty. Písek v Táboře sympaticky rozehrál první třetinu, ve které ale nevyužil velké šance a naopak dvakrát inkasoval. Zvlášť nepříjemná byla trefa domácích do šatny na 2:0. Ve druhém dějství se bohužel bojovná hra Písku úplně rozpadla a kohouti nedorazy tvrdě trestali. Vedení Tábora 6:0 pak ve třetí třetině korigoval čestnou brankou Jan Sýbek.
2. liga ČR sk. STŘED, 35. kolo, so 18.2.2017, Zimní stadion Písek Tábor
Tábor
6:1
2:0, 4:0, 0:1
Branky a nahrávky: 15. Heršálek (Matušík), 20. Blažek (Pechánek, Havran), 33. Liška (Hlaveš, Matušík), 33. Seidl (Dvořák), 37. Točík (Boháč), 39. Kýhos (Liška, Bouška) – 46. Sýbek. Rozhodčí: Jechoutek – Svoboda, Štětina. Vyloučení: 6:1, navíc Tábor - nevyužité trestné střílení. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1398. Průběh utkání: 6:0, 6:1.
Tábor: Novák – Havran, Tesař, Hlaveš, Liška, Heršálek, Dvořák Marcel, Bouška – Kellner (A), Mrkvička (A), Kýhos – Severa, Matušík (C), Seidl – Březina, Boháč, Točík – Blažek, Pechánek, Škrdleta
Písek: Kadlec (39. Hauser) – Procházka (C), Hřebíček (A), Červinský, Pavlíček, Suda, Dvořák – Pašek, Koupal, Sýbek (A), Bárta, Drda, Šuhaj, Jiřinec, Rod, Strnad, Homolka

Karel Slabý, trenér Písku: "Byl to podobný průběh, jako v Kolíně. Na začátku jsme nedali nějaké šance, do kterých se dostávají naši mladí hráči, kteří je nedovedou proměnit. Tábor pak přidal a my jsme nevydrželi ten systém hry, který jsme chtěli předvádět - z toho pramenily chyby. Tábor má kvalitu a sílu, kterou pak prokázal."