Třígólový Sýbek: Se dvěma body můžeme být spokojeni

Pětadvacetiletý útočník Jan Sýbek se v utkání 9. kola II. ligy s Havlíčkovým Brodem (Písek vyhrál 4:3sn) blýskl třemi góly. Dva dal v normální hrací době a třetí rozhodující přidal v samostatných nájezdech. Jan Sýbek v dosavadním průběhu třetí nejvyšší soutěže nasbíral v devíti utkáních sedm gólů a sedm asistencí. Po domácím zápase s Bruslaři z Vysočiny poskytl redakci webu www.ihcpisek.cz následující rozhovor.

Jak jste viděl zápas s Havlíčkovým Brodem?
Tušil jsem, že to bude vyrovnaný zápas a že to bude dopředu pěkný hokej. To se asi potvrdilo, byl to hokej nahoru dolu. Byly tam od nás sice nějaké chyby, ale soupeř chyboval taky. Řekl bych, že se dvěma body můžeme být ve finále spokojeni.

Dal jste tři góly a všechny byly hodně důležité…
Ten můj první na 2:2 přišel v době, kdy jsme byli herně docela dole. Nehráli jsme úplně dobře. V našem oslabení jejich bek zaváhal, nějak jsem si to přikopl, ujel jsem a padlo to tam. Pak jsme zase mohli dostat gól, ale naopak jsme ho dali a to nás nakoplo.

Ano, váš druhý gól padl paradoxně po obrovském tlaku hostů. Popište tu situaci na konci druhé třetiny.
Naše třetí lejna tam byla asi tři minuty a čtyřicet vteřin, kluci byli úplně vyřízení. Ten gól byl víceméně náhodný. Ze střídačky na mě řvali, že je chvíle do konce. Tak jsem to tam poslal, sám ani nevím, kudy to tam propadlo.

Prodloužení tři na tři je trochu blázinec. Dá se na něj připravit nějaká taktika?
Není to tak dlouho, co jsme si to zkoušeli na tréninku. Je to strašně fyzicky náročné a je to o jedné chybě. Mě osobně to strašně baví. Víceméně se v tom vyžívám. Je škoda, že jsme to nerozhodli v prodloužení.

Proti brankáři Novákovi se vám dneska dařilo. Měl jste do nájezdů nějakou variantu dopředu připravenou?
Něco jsem připraveného měl, ale pak jsem se na modré čáře podíval a viděl jsem, že gólman stojí úplně blbě na pravé tyči. Udělal jsem tedy něco jiného a šel jsem do bekhendu, kde bylo strašně moc místa.

Pro prohře v Táboře jste si dneska zase trochu zvedli sebevědomí. Čeká vás silný Nymburk. Co k němu říct?
Bude to asi podobné, jaké zápas s Táborem. Nymburk a Tábor jsou fyzické týmy, které do toho šlapou od začátku do konce. Myslím si, že doma hrajeme daleko líp, než venku a určitě jsme schopní s nimi doma urvat tři body. Když do toho půjdeme tak, jako ve všech domácích zápasech, tak se to snad povede.