Písečtí po dvou výhrách v řadě jedou bojovat do Pouzar arény

Písečtí hokejisté zamíří změřit síly s tradičním rivalem z Českých Budějovic. Pokusí se tak po dvou nepovedených přípravných zápasech proti tomuto celku zabodovat v prvním vzájemném utkání v základní části II. ligy. Mírným favoritem ve víkendovém souboji bude určitě domácí David Servis. Uvidíme, zda tuto roli papírového favorita potvrdí. Úvodní buly je naplánováno na 18 hod v hokejovém centru v Pouzar aréně.

Po 7. zápasech na začátku sezóny mají soupeři tyto výsledky: IHC Písek Písečtí se radovali z výhry pouze dvakrát. S Nymburkem vyhráli 4:3 a proti Pelhřimovu 5:2. V ostatních zápasech se jim nedařilo. S Moravskými Budějovicemi vybojovali cenný bod, když padli až na samostatné nájezdy. Kohouti z Tábora je přejeli v poměru 0:6. V Klatovech padli 5:2. Krásný zápas byl se Žďárem nad Sázavou, kdy Písek padl až v poslední třetině 4:7. Zatím poslední prohra byla v Kolíně, kdy domácí vyhráli 3:1.

V kanadském bodování je nejlepším hráčem Písku David Ciboch. Ze šesti zápasů má na svém kontě 5 vstřelených branek a 4 asistence. Hned po něm je Martin Koupal (1+4). O třetí místo mezi nejlepšími se dělí se čtyřmi body Sýbek, Polata a Hanus.

HC David Servis Č. Budějovice Má na svém kontě čtyři prohry a tři výhry. V prvním zápasu jel do Havlíčkova Brodu, kde se kanonáda zastavila na čísle sedm. Hosté nedokázali dát žádnou branku. V dalším duelu přivítali Kolín a vyhráli 4:1. Ve 3. kole jeli do Moravských Budějovic, kde Žihadla vyhrála 6:3. S Nymburkem si hokejisté z Českých Budějovic poradili vysokým rozdílem 8:1. Vyrovnané utkání bylo s Táborem, kdy se radovali Kohouti po výhře 4:3. V dalším duelu v Pouzar aréně vyhráli domácí proti Medvědům výsledkem 8:4. V sedmém kole jeli Servismani do Klatov, kde padli až v prodloužení 6:5.

Z David Servisu je nejlepším hráčem Roman Šulčík s 5 góly a 8 nahrávkami. Za ním následuje Lukáš Kříž (3+4). Třetí místo patří Janu Trummerovi, který má (2+3).