Osmifinále očima trenérů: Škoda úzkého kádru, ví Karel Slabý. Měli jsme víc sil, dodává trenér Kobry Šeba

Osmifinále očima trenérů: Škoda úzkého kádru, ví Karel Slabý. Měli jsme víc sil, dodává trenér Kobry Šeba

8.3.2017 // Petr Eliáš

V osmifinále play-off 2. ligy slaví postup do další fáze vyřazovacích bojů Kobra Praha, která přemohla Písek v šesti zápasech. Čekalo se, že Pražané přejdou jako vítěz západní skupiny přes osmý tým skupiny střed hladce. Jihočeši však byli v sérii příjemným překvapením a postup Kobře určitě nedali zadarmo. Pražané vyhráli sérii 4:2 na zápasy. Připravili jsme pro vás shrnutí posledního utkání a celé série očima obou trenérů – píseckého Karla Slabého (na snímku vpravo) a trenéra Kobry (vlevo) Miloslava Šeby.

Rozhodla až šestá bitva

Písek vstoupil posledního šestého zápasu dobře. Po debaklu v Praze se rychle oklepal a ze začátku utkání diktoval tempo hry. Po zásluze dal i první branku utkání, ale další šance už nevyužil. A to bylo možná klíčové, protože pak Kobra zařadila vyšší rychlostní stupeň. Do přestávky srovnala, ve druhé a třetí třetině přidala další dvě branky a nikoho nenechala na pochybách o svém postupu. „Nebyla síla, co k tomu říct. Kluci se pak ještě vyždímali, a kdybychom pak dali gól na 2:2, mohlo to být zajímavé. Ale po neodpískaném faulu jsme dostali gól na 1:3. Kobra je natolik zkušená, že nás v šancích vyškolila. Naše přečíslení bohužel končila někde v rohu,“ hodnotí poslední zápas písecký trenér Karel Slabý. „Naším úkolem bylo se v šestém zápase dostat do vedení, to se bohužel nepodařilo. Věřili jsme v naší herní převahu a tak jsme i celý zápas postupovali – dělat co nejméně chyb a dát góly. Že jsme jich nedali více, než tři, je chyba, protože šance jsme na to měli. Nicméně Písek hrál dobře a nedá se říct, že bychom mu mohli odskočit, jako doma při výhře 12:2,“ vrací se k rozhodujícímu zápasu Miloslav Šeba.

Malý led v Praze vs. písecké letiště

První vzájemný zápas v maličké hale v pražském Braníku vyhrála Kobra 8:2, když odpor Písku zlomila na konci druhé třetiny. Následoval výborné utkání u Otavy, které Pražané vyhráli šťastně 3:2. Písek se nadechl a obě další utkání vyhrál po nadšeném výkonu vždy 7:6 v prodloužení. V pátém osmifinále na Kobře už ale bylo vidět, jak moc se písečtí hokejisté v předchozích zápasech vydali. Prohráli vysoko 12:2. Poslední zápas doma (1:3) byl i tak důstojnou tečkou za osmifinále, což ocenili i písečtí fanoušci. Kobře se více dařilo doma na velmi malé ledové ploše. Venku měla s Pískem problémy a obě její výhry byly velmi těsné.

Osmifinálové vzepětí outsidera

Po událostech a zápasech, které si Písek protrpěl po Vánocích, přišlo sympatické vzepětí v play-off. Na kdyby se sice nahraje, ale mnozí fanoušci si pokládali otázku, jak by vzrostly šance Písku, kdyby mohli nastoupit všechny opory týmu. Vyřazovací boje s Kobrou náladu v kabině každopádně změnily. „Kluci se na play-off těšili, v kabině se úplně změnilo klima. Viděli jste, že v těch hráčích to prostě je. Když kvůli zraněním některých zkušenějších hráčů a odchodu Vlčka nemohli hrát všichni tahouni, dostali šanci mladí. Je to pro ně obrovská zkušenost do budoucna,“ dodává Karel Slabý, který si je vědom obrovské síly Kobry: „Přejít přes takový tým v naší situaci by byl asi zázrak.“ I trenér Kobry Miloslav Šeba souhlasí, že jeho tým měl v závěru série víc sil. „Klíčoví hráči Písku, jako Pašek, Procházka a Sýbek, odvedli mnoho práce. Manšaft Písku na nich stál, a bylo vidět, že se se silami vydali v předchozích zápasech. My jsme jich měli víc a navíc máme i čtvrtou lajnu, která není špatná,“ říká Šeba a dodává: „Doma jsme hráli celkem suverénně, až na ten jeden zápas. Musím ale říct, že Písek hrál také velmi dobře.“
 
Aktuálně na webu

Hokejový svaz navrhl opět systém tří skupin 2. ligy

Český svaz ledního hokeje zaslal druholigovým klubům návrh modelu soutěže v ročníku 2017/2018. Ten by se neměl proti nedávno skončené sezóně měnit. Písek by podle předběžného návrhu měl hrát opět desetičlennou skupinu Střed. Ne všechny kluby jsou však s navrženým rozřazením spokojeny.

 
Servis
 
Klub |  A-tým |  Zápasy |  Mládež |  Fanzóna |  Partneři |  Historie |  Archiv
Copyright © 2002-2017 IHC Písek & eSports.cz, s.r.o.  | RSS