Menu Další Zavřít Zavřít
Aktuální zprávy
     8.3.2017       Petr Eliáš

Osmifinále očima trenérů: Škoda úzkého kádru, ví Karel Slabý. Měli jsme víc sil, dodává trenér Kobry Šeba

V osmifinále play-off 2. ligy slaví postup do další fáze vyřazovacích bojů Kobra Praha, která přemohla Písek v šesti zápasech. Čekalo se, že Pražané přejdou jako vítěz západní skupiny přes osmý tým skupiny střed hladce. Jihočeši však byli v sérii příjemným překvapením a postup Kobře určitě nedali zadarmo. Pražané vyhráli sérii 4:2 na zápasy. Připravili jsme pro vás shrnutí posledního utkání a celé série očima obou trenérů – píseckého Karla Slabého (na snímku vpravo) a trenéra Kobry (vlevo) Miloslava Šeby.

Rozhodla až šestá bitva

Písek vstoupil posledního šestého zápasu dobře. Po debaklu v Praze se rychle oklepal a ze začátku utkání diktoval tempo hry. Po zásluze dal i první branku utkání, ale další šance už nevyužil. A to bylo možná klíčové, protože pak Kobra zařadila vyšší rychlostní stupeň. Do přestávky srovnala, ve druhé a třetí třetině přidala další dvě branky a nikoho nenechala na pochybách o svém postupu. „Nebyla síla, co k tomu říct. Kluci se pak ještě vyždímali, a kdybychom pak dali gól na 2:2, mohlo to být zajímavé. Ale po neodpískaném faulu jsme dostali gól na 1:3. Kobra je natolik zkušená, že nás v šancích vyškolila. Naše přečíslení bohužel končila někde v rohu,“ hodnotí poslední zápas písecký trenér Karel Slabý. „Naším úkolem bylo se v šestém zápase dostat do vedení, to se bohužel nepodařilo. Věřili jsme v naší herní převahu a tak jsme i celý zápas postupovali – dělat co nejméně chyb a dát góly. Že jsme jich nedali více, než tři, je chyba, protože šance jsme na to měli. Nicméně Písek hrál dobře a nedá se říct, že bychom mu mohli odskočit, jako doma při výhře 12:2,“ vrací se k rozhodujícímu zápasu Miloslav Šeba.

Malý led v Praze vs. písecké letiště

První vzájemný zápas v maličké hale v pražském Braníku vyhrála Kobra 8:2, když odpor Písku zlomila na konci druhé třetiny. Následoval výborné utkání u Otavy, které Pražané vyhráli šťastně 3:2. Písek se nadechl a obě další utkání vyhrál po nadšeném výkonu vždy 7:6 v prodloužení. V pátém osmifinále na Kobře už ale bylo vidět, jak moc se písečtí hokejisté v předchozích zápasech vydali. Prohráli vysoko 12:2. Poslední zápas doma (1:3) byl i tak důstojnou tečkou za osmifinále, což ocenili i písečtí fanoušci. Kobře se více dařilo doma na velmi malé ledové ploše. Venku měla s Pískem problémy a obě její výhry byly velmi těsné.

Osmifinálové vzepětí outsidera

Po událostech a zápasech, které si Písek protrpěl po Vánocích, přišlo sympatické vzepětí v play-off. Na kdyby se sice nahraje, ale mnozí fanoušci si pokládali otázku, jak by vzrostly šance Písku, kdyby mohli nastoupit všechny opory týmu. Vyřazovací boje s Kobrou náladu v kabině každopádně změnily. „Kluci se na play-off těšili, v kabině se úplně změnilo klima. Viděli jste, že v těch hráčích to prostě je. Když kvůli zraněním některých zkušenějších hráčů a odchodu Vlčka nemohli hrát všichni tahouni, dostali šanci mladí. Je to pro ně obrovská zkušenost do budoucna,“ dodává Karel Slabý, který si je vědom obrovské síly Kobry: „Přejít přes takový tým v naší situaci by byl asi zázrak.“ I trenér Kobry Miloslav Šeba souhlasí, že jeho tým měl v závěru série víc sil. „Klíčoví hráči Písku, jako Pašek, Procházka a Sýbek, odvedli mnoho práce. Manšaft Písku na nich stál, a bylo vidět, že se se silami vydali v předchozích zápasech. My jsme jich měli víc a navíc máme i čtvrtou lajnu, která není špatná,“ říká Šeba a dodává: „Doma jsme hráli celkem suverénně, až na ten jeden zápas. Musím ale říct, že Písek hrál také velmi dobře.“