Martin Hauser: Jsou to pro mě obrovské zkušenosti

Martin Hauser: Jsou to pro mě obrovské zkušenosti

10.3.2017 // Petr Eliáš

Osmnáctiletý brankář Martin Hauser se ohlíží za uplynulou osmifinálovou sérií play-off s Kobrou Praha, která druholigovým hokejistům IHC Písek ukončila sezónu. Mladý gólman vytvořil v závěru ročníku brankářskou dvojku s jen o málo starším Lubošem Kadlecem a odchytal také většinu osmifinále s Kobrou.

Poslední šestý zápas série Písek nezvládl a prohrál 3:1, i když silné Kobře sympaticky vzdoroval. „Bylo to bojovné utkání, bohužel se špatným koncem pro nás. Už asi chyběly síly, ale dřeli jsme do poslední minuty. Ve druhé třetině se to asi zlomilo, neměli jsme moc šancí a Kobra nás držela v obraném pásmu,“ ohlíží se Martin Hauser za posledním duelem v sezóně.

Přitom Písečtí nevstoupili do zmíněného utkání špatně. V úvodu měli herně navrch. „První třetina byla od nich trochu slabší, moc to netrefovali. Druhá třetina byla už o dost těžší, bylo tam hodně střel. Pak mi to tam ale spadlo, bohužel...,“ dodává.

Martin Hauser, odchovanec Plzně, si v Písku zachytal poprvé v dorosteneckých kategoriích. Následovala štace v dorostu a juniorce v Českých Budějovicích - v dospělém hokeji zkoušel Martin Hauser štěstí u Vajgaru. Větší šanci dostal až v Písku, kde ve druhé polovině sezóny nastoupil do dvanácti zápasů. Play-off proti favoritovi soutěže bylo další těžkou zkouškou. „Pro mě to jsou obrovské zkušenosti. Je tu mladý tým, starší hráči nás táhli, semkli jsme se a šlo to,“ říká.

Asi nejtěžší chvilky v play-off si duo píseckých brankářů prožilo v pátém zápase na Kobře. Skóre 12:2 mluví za vše: „Byl to zápas blbec, nesedl nám začátek, jim se všechno odráželo na hokejky. Začátek jsme úplně nechytili. Nastoupili jsme tak, že s nimi chceme hrát hokej, a to nejde. Před domácím zápasem nám to Cházka (kapitán Pavel Procházka – pozn. red.) vysvětlil, že takhle s nimi hrát nemůžeme. Že musíme hrát obranný hokej, vyhazovat to z pásma a dávat puk od hokejky, protože rychle napadají. Poslední zápas se musel fanouškům líbit, bohužel měl smutný konec,“ dodává mladý brankář.

 
Aktuálně na webu

Informace o mládežnických soutěžích pro sezonu 2017/2018

O zkvalitnění hokejového prostředí u nás usiluje ČSLH v poslední době snad více než kdy jindy. Diskuzí a polemiky, jež apelují na skutečnost, že jde o běh na velice dlouho trať, proběhlo na toto téma již mnoho, nicméně k pravému naplňování každé vize je vždy zapotřebí spíše konat. Své o tom dozajista vědí i svazoví činovníci, kteří se onen...

 
Servis
 
Klub |  A-tým |  Zápasy |  Mládež |  Fanzóna |  Partneři |  Historie |  Archiv
Copyright © 2002-2017 IHC Písek & eSports.cz, s.r.o.  | RSS