Jihočeši zabojují o další body na svém ledě

Na sobotní podvečer čeká naše hokejisty v aréně další náročný soupeř. Tentokrát na led Písku přijede Nymburk, který má velmi dobré výsledky a počítá, že na ledě Jihočechů bude znovu bodovat. Můžeme očekávat velmi zajímavou hru z obou stran. Uvidíme, kdo se nakonec bude radovat a který z týmů bude poražen. Úvodní vhazování je plánováno na 17:30 hod.

Píseckým hokejistům se v posledních zápasech příliš bodově nedaří. Vyhráli jen zápas proti Pelhřimovu 6:5 v prodloužení. Poté na svém ledě přivítali Kolín. Po šedesáti minutách byl zápas 6:6. V prodloužení nakonec vyhráli Kozlové. V dalším utkání nestačili na Tábor, který vystřílel výhru 6:2 a pak s Havlíčkovým Brodem, kde doma padli 5:8. Písečtí zaznamenali bod v klání s Vajgarem, kde nakonec prohráli 6:5 na nájezdy. Nyní se žluto-modří nachází na osmé příčce.

Hostující tým je momentálně na čtvrté příčce. Ve čtyřech z posledních pěti kol Nymburk slavil výhru. Poradil si s Táborem 4:3 v prodloužení. Havlíčkův Brod pak doma padl 3:5. Nymburští doma přivítali David Servis, který odjel porážkou 6:3. V souboji se Ždárem deklasoval Nymburk soupeře 6:0. V posledním kole nestačili na Moravské Budějovice, kdy je soupeř porazil 5:1.

S tímto soupeřem už od začátku sezóny sehráli tři zápasy. Žluto-modrým se nedaří, protože všechny nakonec v základní hrací době prohráli.

V prvním kole hokejisté od Otavy cestovali do Nymburku. Domácí celek je porazil 5:2. Po dvou bodech zaznamenal Šimek a Stehlík. Oba svému týmu přispěli gólem a asistencí. Dvě nahrávky si připsal Bičiště. Jediné dva góly hostů zaznamenal Hanus s Urbancem.

Odveta, která se hrála v 10. kole na ledě Jihočechů se příliš nevyvedla. Fanoušci píseckého týmu viděli sice šest branek, ale pět z nich padlo do branky Kadlece. Dvě náhravky si připsal znovu Bičiště. Jediný gól dal Sýbek.

Třetí utkání spolu oba celky sehrály v 19. kole. Hokejisté od břehu Otavy předvedli velmi dobrý výkon na ledě soupeře. Gól dal za Písek Drda, Sýbek a Vlček, ale nakonec to nestačilo a hosté podlehli 5:3. V tomto utkání nejvíce přispěl k výhře Šimek. Sám dal dvě branky a na jednu nahrál.

Za Písek by měl v sobotu v brance nastoupit David Gába – brankář prvoligového Motoru. Jinak ale trenér Slabý počítá spíš ztráty. Špílmachr Filip Vlček bude vypomáhat Českých Budějovicím ve WSM lize, a ze zdravotních nebo pracovních důvodů není jasný start útočníků Jana Sýbka a Josefa Urbance a obránce Davida Pavlíčka. „Máme teď k dispozici osm útočníků, sestavu doplníme juniory. Stejný je stav u beků, těch máme pět. Co se dá dělat, šanci dostanou mladí,“ říká trenér Karel Slabý.