Starší dorost podlehl v domácí nadstavbové premiéře Kladnu

Spolu se vstupem do nadstavbové části soutěže začalo v kruzích Regionální ligy staršího dorostu znatelně přituhovat. Na vlastní kůži se o tom v druhou adventní neděli přesvědčili i svěřenci trenéra Volfa, kteří v domácím prostředí vyzvali hokejisty kladenských Pracovních záloh, již si svou směnu na jihu Čech odsloužili opravdu poctivě. V průběhu úvodní dvacetiminutovky svedly oba celky relativně vyrovnaný souboj, na jehož konci si připsaly shodně po jedné brance. Lepší vstupní karta do prostředního dějství pak připadla Píseckým, jimž se podařilo jít poměrně rychle do vedení. Dlouho čekat na sebe však nenechala ani vyrovnávací trefa hostů, která tak zároveň naznačila, že vítěz dnešního klání vůbec nemusí vzejít snadno. Domácí borci ovšem najednou začali poněkud nenadále podstupovat jakýsi boj s větrnými mlýny, během něhož se jejich největším nepřítelem paradoxně staly vlastní hrubé chyby, jichž se průběžně dopouštěli. Hostující celek pochopitelně drtivou většinu z nich potrestal a po čtyřiceti minutách hry tak úspěšně zvrátil vývoj utkání ve svůj prospěch. Těšit se rázem mohl z pohodlného dvoubrankového náskoku, o jehož umazání Písečtí sice posléze urputně usilovali, nabuzení Středočeši nicméně od zdárného motání hlav svého vyzyvatele neupustili, pročež se hoši od Otavy dalších pochybení nevyvarovali. Na své hrubice ve vlastní třetině tak doplatili v rozmezí následujících deseti minut ještě třikřát, čímž bylo o osudu celého zápasu de facto předčasně rozhodnuto. Hráči IHC svým posledním přesným zásahem ze třiapadesáté minuty stav utkání již pouze korigovali na konečných 3:7.