Archiv

Tiskové zprávy
ne 30.3.2008

Posezonní galavečer píseckého hokeje patřil postoupivším dorostencům

Povedený galavečer píseckého hokeje v sobotu proběhl v píseckém Kulturním domě. Premiérovou akcí se zajímavými kulturními vložkami provázel moderátor ČT Ondřej Tomek, který u sebe na pódiu postupně přivítal všechny jednotlivé celky IHC Písek. Představeni byli postupně ty od úplně nejmladších až po A-tým, z moderátorových úst zaznělo také zhodnocení jejich výsledků v přípravě i sezoně a všem přítomným hokejistům byly předány pamětní předměty. Nejvíce potlesku přítomných samozřejmě sklidili dobyvatelé dorostenecké extraligy, kterým k jejich úspěchu pogratuloval osobně starosta města Miroslav Sládek a díky videu ze zámoří alespoň na dálku také písečtí odchovanci Martin Parýzek a Jakub Kovář. Oceněni byli také tři zasloužilí pracovníci píseckého hokeje Jan Slabý, Miloslav Navrátil a Jan Vokurka. Na závěr došlo i k vyhlášení největšího talenta píseckého klubu (útočník 7. tříd Miroslav Indrák) a nejlepšího hráče mládežnických mužstev Písku (brankář dorostu Pavel Kantor), zapomenuto nebylo ani na anketu o nejlepšího hráče A-týmu, jímž se díky hlasům fanoušků stal brankář Filip Kubiš (na obr.). Z hlasujících v této anketě byl vybrán pan Pavel Pojer z Písku.

Rozhovory

Skvělý výkon po celou sezónu skončil postupem do extraligy!

Výběr dorostenců vedený trenéry Mazancem a Lynchem se postaral určitě o největší úspěch píseckého klubu v uplynulé sezóně. Obsáhlá soupiska hráčů si zařídila přímý postup do elitní soutěže již tři kola před koncem letošního ročníku. Teď už to tak jednoduché rozhodně nebude. Rozdíl mezi první ligou a extraligou je obrovský a toho si je hlavní kouč Milan Mazanec dobře vědom. „My se tedy budeme snažit vybudovat kvalitní kádr, který se ctí odehraje následující ročník extraligy,“ odkrývá své plány trenér, kterému příliš nehraje do not odchod několika hráčů do juniorů. „Zhruba sedm hráčů z devátých tříd letos v dorostu nastoupilo a já si myslím, že nám roste kvalitní náhrada,“ dává celé situaci řešení.

Aktuální zprávy
pá 28.3.2008

Premiérový "Písecký hokejový galavečer" už tuto sobotu!!

Chystá se první „Písecký hokejový galavečer“ a Vy můžete být u toho! Celá akce se uskuteční v Kulturním domě města Písek už tuto sobotu 29. března, od 18:00. Na programu je představení a vyhodnocení všech mužstev IHC Písek, módní přehlídka, vystoupení taneční skupiny ZIP, vystoupení mažoretek, diskotéka a další jiná překvapení. Podmínkou je společenský oblek a vstupenky taky nadále můžete sehnat v předprodeji, v kanceláři ZS Písek nebo na tel. 382 271 321. Vstupné činí 100 korun. V souvislosti s tím budou již velmi brzy zveřejněny výsledky naší divácké ankety o nejlepšího hráče sezóny 2007/2008.

so 15.3.2008

Písek bojoval, ale sezóna pro něj končí

Hokejisté Písku končí v sezóně 2007/08 svou pouť ve čtvrtfinále play-off. Na zimním stadionu ve Slaném podlehl Písek ve čtvrtém zápase Řisutům 2:4 a je vyřazen. Po dvou zbytečných chybách v první třetině se dvakrát trefil po samostatném nájezdu Josef Zajíc a když v polovině zápasu inkasoval Filip Kubiš třetí branku od Václava Klause, zdálo se, že Písku už nepomůže ani živá voda. Jenže Marek Vokatý s Janem Řehořem v rozpětí několika sekund snížili na rozdíl jediné branky. 20 vteřin před druhou sirénou pak Kica sahal po vyrovnání, ale napálil jen brankovou konstrukci. Ve třetí třetině Řisuty zdržovaly a urputně bránily. V závěru Písečtí hráli po faulu Vokatého ve třech proti pěti. Přesto zkusili power-play a inkasovali počtvrté.

pá 14.3.2008

Písečtí v zápase vedli, přesto berou druhý bod Řisuty!

Série Písek – Řisuty se po dvou zápasech ve s.n.o.p. Aréně přesunula do Slaného. Páteční utkání nezačalo pro písecké mužstvo vůbec špatně – v šesté minutě našel Hovora Karla Mošovského, ten kličkou přelstil Schwambergera a střelou do odkryté klece otevřel skóre. Řisutší ale dokázali ještě v první periodě odpovědět a Scherzl vyrovnal. Krátce po polovině utkání strhli domácí vedení na svoji stranu, když Mádl švihem překonal Kubiše. Začátek třetí části zápasu přinesl přesilovku Řisut a tu dokázali Buldoci přetavit ve dvoubrankové vedení, které zůstalo beze změn až do závěrečné sirény. Čtvrté utkání je na programu již v sobotu, v případě úspěchu Jihočechů by se série vrátila v úterý do Písku.

Ohlasy k zápasu
st 12.3.2008

Když budem hrát to, co umíme, postoupíme!

Karel Mošovský je na ledě nepřehlédnutelný. Svou statnou postavou se neúnavně probijí řadami obránců a zaváží puky před soupeřovy brankáře. V sérii s Řisutami patří mezi nevytěžovanější písecké útočníky, v prvním zápase byl snad nejaktivnějším hráčem a neúnavně se snažil zvrátit nepříznivý stav zápasu, ve druhém přihrál na vítězný gól. Karel Mošovský, jeden z největších talentů píseckého hokeje za poslední roky, bojuje s Pískem o první ligu. A dává do toho všechno.

Play-off se vším všudy, Písek srovnal sérii

Skutečně dramatické chvíle přináší zápasy Písku s Řisuty. To, co bylo dnes k vidění na píseckém zimním stadionu, skutečně není pro slabé povahy. Písek byl lepší v první třetině, ve druhé však předvedl hokejový odvar. Ve třetí části byly k vidění hned tři branky, dvě z nich dali hosté, ale z vítězství se přesto radovali domácí. Dvě trefy Řisut totiž rozhodčí Dvořák neuznal. Autorem vítězného gólu byl Václav Kašpar. Série se stěhuje do Řisut a bude ještě pěkně zajímavá...

út 11.3.2008

Každý zápas může být jiný...

Ví velezkušený kouč Řisut Eduard Novák, jedna z ikon kladenského a českého hokeje vůbec. Mistr světa z let 1976 a 1977 a i bývalý hráč písecké DUKLY si po zápase pochvaloval morálku svých svěřenců, přesto však zůstal na zemi. "Bude to pěkně vyrované," tipuje. O několik generací mladší písecký zadák Ondřej Předota, zapůjčený z Českých Budějovic, si nepochvaloval nic. "Zápas se nám nepovedl," přiznal juniorský reprezentant. Více v ohlasech.

Šelichův hattrick znamená první bod pro Řisuty!

Úvodní duel druhého kola play-off vyzněl lépe pro hokejisty Řisut. Ti se v utkání dostali do vedení ve čtrnácté minutě, když Kubiše prostřelil Šelicha. Druhá třetina přinesla další branku Buldoků – Šelichova lehká střela propadla Kubišovi mezi betony a hosté si šťastným gólem vypracovali dvoubrankový náskok. Písečtí ale nesložili zbraně a v páté minutě poslední fáze vstřelil branku naděje kanonýr David Míka. Ani obrovský tlak, který následoval po vstřelené brance nepřinesl vyrovnání a při hře bez gólmana dokonal hattrick řisutský střelec Šelicha. Druhý souboj čeká písecké hokejisty již ve středu, sledovat ho můžete také pomocí podrobného online přenosu, který bude připraven od 17:30.

Preview k zápasu
po 10.3.2008

Play-off pokračuje druhým kolem, Písečtí změří síly s řisutskými Buldoky!

Zatímco Písečtí si zajistili postup do dalšího kola již ve středu, jejich následující soupeř bojoval o pokračování sezóny ještě v sobotu. HC Řisuty skončily v základní části na čtvrtém místě v západní skupině a v prvním kole play-off narazily na Tábor. Extrémně vyrovnávaná série přinesla v prvních čtyřech zápasech rozhodující zásah nejdříve v prodloužení. Ani pátý duel nepřinesl jasné vítězství jednoho z celků, nicméně se na soupisku postupujících mužstev připsaly Řisuty, které těsně 3:2 vyhrály. Souboje druhého kola play-off startují v úterý a středu od 17:30 v Písku, sledovat je také můžete pomocí podrobného online přenosu. Přijďte podpořit písecké hokejisty v důležitých zápasech play-off, můžete si při nich zasoutěžit v úterý s firmou Bonum (hlavní cena bude MP4 přehrávač, druhá MP3 přehrávač a třetí cenou je kalkulačka) a ve středeční soutěži s firmou Mobilland můžete jako hlavní cenu vyhrát mobilní telefon Nokia 2630!

Rozhovory

Řisuty by nám mohly sedět víc než Klatovy

Již v úterý odstartuje druhé kolo play-off druhé ligy. Písečtí se mohou "těšit" na řisutské buldoky, s nimiž již dvě střetnutí letos odehráli. První doma vyhráli, ve Slaném potom remizovali. Řisuty v prvním kole vyřadily Tábor, Písek přešel přes Klatovy. A právě v sérii s Klatovy byl výrazným článkem píseckého úspěchu brankář Filip Kubiš. Oproti loňsku nastoupil do play-off jako jednička a vedl si velmi dobře, ve čtyřech zápasech dovolil soupeři osm branek. Dostane prostor od trenéra Rybáčka i v druhém kole s celkem Řisut?

pá 7.3.2008

Nejlepší hráč sezóny 2007/2008

S koncem sezóny přicházejí nejrůznější možné ankety. I my jsme spolu s vedením klubu jednu takovou připravili. Máte možnost vybrat nejlepšího hokejistu Písku v sezóně 2007/2008. Jméno tohoto hráče bude slavnostně vyhlášeno na hokejovém galavečeru v sobotu 29. března v Kulturním domě města Písku. Spolu se jménem hokejisty bude vyhlášen i vítěz permanentní vstupenky na příští sezónu, tedy na sezónu 2008/2009. Permanentku získá ten z Vás, kdo na adresu redakce@ihcpisek.cz zašle jména tří hokejistů, kteří v nyní končícím ročníku předváděli nejlepší výkony, a bude vylosován.Anketa bude ukončena ve 12 hodin v úterý 25. března.

st 5.3.2008

Klatovy odstraněny, na Písek čeká II. kolo

První problém při postupu do první ligy si Písek v celku rychle vyřešil. Série s Klatovy byla sice co se hry týče povětšinou poměrně vyrovnaná, ovšem Písek dával o nějakou tu branku víc a zápasy tak až na jednu výjimku urval pro sebe. V rozhodující partii na klatovské šachovnici dal klatovským mat především rychlý jezdec Vladimír Novák, autor hattricku. Na soupeře pro další kolo musí Jihočeši ještě čekat, mezi kandidáty jsou Děčín, Tábor nebo Řisuty. Doslova šokem je vyřazení lídra tabulky západ Rokycan osmým týmem skupiny střed Velkým Meziříčím.

út 4.3.2008

V Klatovech Písek překvapivě narazil

Výchovný pohlavek uštědřily Písku Klatovy. Vidina rychlého postupu do druhého kola play-off se hostům rozpustila jako pára nad hrncem ale až v závěrečných minutách poslední třetiny, kdy domácí dokázali odskočit na nedostižný rozdíl. Problémem Písku se stává střílení branek, to ostatně naznačily již dva domácí zápasy, nyní však trápení korunovalo bezbrankové představení. Potěšitelná je naopak zpráva o dobrém zdravotním stavu většiny hráčů a odhodlání postoupit hned zítra - tedy ve středu. Druhý zápas v Klatovech začíná rovněž v 18,00.

po 3.3.2008

Třetí zápas možná již rozhodne

Několik hlasů po druhé zápase Písku s Klatovy hovoří jasně. Písek má ve vzájemném souboji navrch a v úterý se bude chystat na definitivní zteč. Povede se mu stejně dobře jako o víkendu a nebo se série zdramatizuje? Odpověď se dozvíme již v úterý večer. Pár slov poskytli Jan Rybáček, Petr Pechek a hostující asistent trenéra Pavel Čuban.