Archiv

Aktuální zprávy
so 19.7.2003

Písecké momenty v sezóně 2002/03

Již dávno roztekl na píseckém zimním stadionu poslední led, ba dokonce se už chystá nový, přesto nám dovolte, abychom společně naposledy zavzpomínali na zajímavé okamžiky, které se na tom starém ledě odehrály. Naše redakce sestavila seznam deseti nejpozoruhodnějších událostí, o nichž se bude určitě ještě dlouho mluvit a na něž se bude nejednou vzpomínat. Na prvním místě figuruje jak jinak loňská povodeň, která neblaze ovlivnila přípravu i start do sezóny všech mužstev IHC Písek.

po 7.7.2003

Hoši děkujem!

Začíná to být trošku únavné. Po 60 minutách hry pořád není jasné, kdo bude mistrem světa v in-line hokeji. Po 60 (20+20+10+10) minutách je stav zápasu USA-ČR 2:2. Čeká se na třetí prodloužení. Hráči jsou už evidentně unavení. Rozhodčí zahajují třetí prodloužení finálového zápasu. Plný stadion znovu žene české reprezentanty do útoku. Pak to jde všechno hrozně rychle. Slabé rozehrávky se zmocní Jamie Yoder a před brankou přihraje bratrovi C. J. Yoderovi který pověsí Americe na krk zlaté medaile. Na stadionu se v tu chvíli zastaví 3500 českých srdcí najednou ........ opona padá.

so 5.7.2003

Čeští in-line hokejisté jsou ve finále!

Čeští reprezentanti v in-line hokeji postoupili do finále mistrovství světa v Písku, kde se před televizními kamerami střetnou od 14:30 v přímém přenosu s celkem Spojených států amerických. Ve skupině B obsadili druhé místo, když prohráli právě s USA. Ve čtvrtfinále čeští reprezentanti po velkém boji udolali v prodloužení Itálii 4:3, když rozhodla kuriózní branka Václava Eiselta, který tečoval bruslí střelu Martina Vozdeckého. Střela prošla italskému brankáři mezi betony a doklouzala jen několik centimetrů za brankovou čáru. V semifinále si Češi především díky hattricku Martina Vozdeckého poradili s Kanadou 4:1. V dresu naší reprezentace hrají i dva Písečané - Milan Bláha, jenž nyní působí v Německu, a současná opora IHC Michal Pinkas.