Archiv

Aktuální zprávy
čt 30.3.2017

Novým předsedou klubového výboru je Dušan Benák

V úterý 28. března začala volební členská schůze IHC Písek rezignací všech zbývajících členů výboru a dozorčí rady. Stovka přítomných členů a jejich zástupců pak měla za úkol vybrat nové složení vedení klubu. Do výboru byli zvoleni Lukáš Tramba, Jakub Šimoník, Jiří Černý, Alice Kacbundová, Dušan Benák, Petr Kozel a podle svých slov na přechodnou dobu Jiří Kuník. V dozorčí radě jsou Milan Velíšek, Jan Kudrna a Miroslava Preisová. Tito jmenovaní byli jediní, kdo o práci ve výboru a dozorčí radě projevili zájem a souhlasili s kandidaturou. Do dozorčí rady měl původně kandidovat i písecký místostarosta Josef Knot, který těsně před volbou přenechal pozici Milanu Velíškovi.

út 28.3.2017

Nový výbor zvolen

V úterý 28. března se v restauraci Regina konala členská volební schůze IHC Písek, která zvolila nový výkonný výbor a dozorčí radu klubu. V dalších dnech přineseme podrobnosti z volební schůze, v krátkosti přinášíme zatím nejdůležitější informace. V novém výboru jsou: Lukáš Tramba, Jakub Šimoník, Jiří Černý, Alice Kacbundová, Dušan Benák, Petr Kozel a na přechodnou dobu Jiří Kuník. Předseda výboru bude zvolen na první schůzi. V dozorčí radě jsou Milan Velíšek, Jan Kudrna a Miroslava Preisová. Na začátku schůze podalo rezignaci kompletní vedení klubu, stovka členů pak hlasovala o výše jmenovaných kandidátech, kteří všichni dostali nadpoloviční většinu hlasů.

Mládežnický hokej - zápasy
st 22.3.2017

Mladší dorostenci v derby rozstříleli Vajgar a slaví prvenství ve skupině o udržení!

Mladší dorostence čekalo poslední utkání sezóny 2016/2017 proti Jindřichovu Hradci a už před zápasem bylo jasné, že prvenství v nadstavbové skupině E už nikdo neohrozí. Do zápasu vstoupil lépe Písek, který vedl 4:0, ale vedení se nebezpečně tenčilo. Vypadalo to, že ve třetí třetině se strhne boj o každý kousek ledu. Písek však dokázal v závěrečné části vstřelit deset branek a se sezónou se rozloučili ve velkém stylu.

po 20.3.2017

Oznámení - volební členská schůze IHC Písek z.s.

Výkonný výbor IHC Písek z.s. tímto oznamuje, že se v úterý dne 28.3. od 17.30 hod. v restauraci REGINA na zimním stadionu v Písku uskuteční volební členská schůze.

ne 19.3.2017

Mladší dorostenci si hravě poradili s Kobrou

Mladší dorostence čekal od 10:00 duel proti HC Kobra Praha. V tomto utkání byl domácí celek jasně lepší a zaslouženě slaví vítězství 5:0. Po první třetině byl stav utkání 3:0. Zbytek zápasu si dokázal Písek pohlídat a v posledních minutách přidal ještě dvě branky.

čt 16.3.2017

Mladší dorostenci v odvetném utkání padli v Mladé Boleslavi

Mladší dorostence čekal další odvetný zápas nadstavbové skupiny E, ve kterém zavítali do Mladé Boleslavi a pokoušeli se napravit zaváhání z minulého střetnutí, kde Písek v závěrečné části pětkrát inkasoval a přišel o výhru. V dnešním utkání kralovali domácí, kteří vsítili sedm branek a jasně zvítězili. Za Písek se prosadil Vokoun, Řehoř a Novotný.

ne 12.3.2017

Mladší dorostenci přetlačili Třebíč a slaví těsnou výhru

V odvetném utkání nadstavbové skupiny E zavítali mladší dorostenci do Třebíče, kde je čekal nelehký souboj o důležité body do tabulky. Po dvou periodách byl stav nerozhodný 2:2, ale ve třetí třetině svým třetím gólem pečetil výhru Písku František Januška, který podtrhl svůj dnešní skvělý výkon.

Rozhovory
pá 10.3.2017

Martin Hauser: Jsou to pro mě obrovské zkušenosti

Osmnáctiletý brankář Martin Hauser se ohlíží za uplynulou osmifinálovou sérií play-off s Kobrou Praha, která druholigovým hokejistům IHC Písek ukončila sezónu. Mladý gólman vytvořil v závěru ročníku brankářskou dvojku s jen o málo starším Lubošem Kadlecem a odchytal také většinu osmifinále s Kobrou.

st 8.3.2017

Osmifinále očima trenérů: Škoda úzkého kádru, ví Karel Slabý. Měli jsme víc sil, dodává trenér Kobry Šeba

V osmifinále play-off 2. ligy slaví postup do další fáze vyřazovacích bojů Kobra Praha, která přemohla Písek v šesti zápasech. Čekalo se, že Pražané přejdou jako vítěz západní skupiny přes osmý tým skupiny střed hladce. Jihočeši však byli v sérii příjemným překvapením a postup Kobře určitě nedali zadarmo. Pražané vyhráli sérii 4:2 na zápasy. Připravili jsme pro vás shrnutí posledního utkání a celé série očima obou trenérů – píseckého Karla Slabého (na snímku vpravo) a trenéra Kobry (vlevo) Miloslava Šeby.

Zápasy
út 7.3.2017

Písecký výběr nestačil na Kobru, která slaví postup do čtvrtfinále

Jihočechy čekal těžký úkol. Porazit hokejisty z hlavního města Prahy a vyrovnat sérii na 3:3. To se ale domácímu celku po urputném boji nakonec nepodařilo a Kobra tak slaví postup do dalšího kola. Modro-žlutým výkon v dnešním zápase nestačil a prohrál 1:3. Jedinou branku domácích zaznamenal v desáté minutě Koupal. Hostující celek si vystřílel výhru po gólech Antončíka, Kysely a Šteinera.

Preview k zápasu
po 6.3.2017

Písek bude doma odvracet mečbol pražské Kobry

Šestý zápas osmifinálové série play-off 2. ligy mezi Pískem a Kobrou Praha se bude hrát u Otavy v netradičních 19 hodin. V sérii hrané na čtyři vítězné zápasy se do vedení dostala opět Kobra Praha, která skvěle zvládla domácí pátý zápas a s chutí si proti Písku zastřílela. Písečtí hokejisté teď budou doma usilovat o srovnání série a návratu do Prahy, kde by se v tom případě hrál rozhodující zápas. K tomu je ale ještě hodně daleko, teď nás čeká těžká domácí bitva, ve které budeme potřebovat hlasivky všech fanoušků!

Zápasy
ne 5.3.2017

Páté osmifinále se stalo jednoznačnou záležitostí pro Kobru

Páté osmifinále překvapení nepřineslo. Kobra rozhodla zápas už v první třetině (5:0) a úplně otupila snahu Písku, který vydal v předchozích zápasech spoustu sil. Písek prohrál 2:12. Ale ještě není konec! V úterý se doma porveme o vyrovnání série. Dva čestné úspěchy Píseckých zaznamenal Jan Sýbek. Série pokračuje u Otavy v úterý 7. března od 19 hodin.

Tiskové zprávy
ne 5.3.2017

Šesté osmifinále v Písku od 19 hodin

DEFINITIVNĚ POTVRZENO! Úterní šesté osmifinále play-off s Kobrou se bude hrát v Písku o hodinu později. Po dohodě s organizátory mistrovství Evropy v lední metané začne zápas 7. března v 19 hodin.

ne 5.3.2017

Kdo se přiblíží postupu? Písek jede opět do Prahy

Páté osmifinálové utkání play-off se bude hrát v neděli 5. března v Praze. Série mezi Kobrou Praha a Pískem nabrala nečekaný směr - Písečtí hokejisté se svou bojovností dokážou vyrovnat kvalitě Pražanů a značně jí znepříjemňují očekávaný postup do další fáze vyřazovacích bojů. Stav série je 2:2 na zápasy, nedělní zápas bude rozehrán v 17 hodin a pro výsledek série může být klíčový. Z písecké kabiny zní odhodlaně: "Chceme se poprat o postup!"

Zápasy
pá 3.3.2017

Další skvělý zápas! O vyrovnání série rozhodl v prodloužení Sýbek

Takový zápas příznivci píseckého hokeje dlouho nepamatují! Čtvrté osmifinále play-off 2. ligy mezi týmy IHC Písek a HC Kobra Praha nabídlo bitvu jako řemen, po které se z těsné výhry radují písečtí hráči. Jihočeši vstoupili do zápasu dobře, dvakrát je poslal do vedení Pašek, přesto Kobra vedla po první třetině 3:2. Druhá třetina patřila opět Pražanům a i když Suchan vyrovnal, vedli hosté po dvou třetinách už 5:3. Ve třetí třetině byl k vidění strhující hokej - Písku se díky brankám Červinského, Sýbka a Šuhaje podařilo vyrovnat na 6:6 a dovést zápas do prodloužení. V tom rozhodl Jan Sýbek (na snímku snižuje ve třetí třetině).