Archiv

pá 31.3.2006

Písek ukončil sezonu prohrou v Prostějově

Hokejisté A-týmu IHC Písek uzavřeli letošní náročnou sezonu vysokou porážkou na ledě Prostějova. Domácí tým se ještě, narozdíl od Píseckých, mohl pokusit o zteč druhého postupového místa zaručující právo účasti v 1. lize v příštím roce, což poznamenalo celý průběh utkání. Jestřábi na hosty doslova vlétnuli a již do 8. minuty získali uklidňující tříbrankový náskok. Písečtí však na Hanou nepřijeli na pouhý výlet, což ukázali dvěma rychlými brankami Filipa Procházky a Václava Kašpara po nahrávkách Jana Marouška a stáhnuli vedení domácích na jediný gól. To bylo však ze strany Jihočechů vše, poté se trefovali zase už jen Prostějovští, kteří dnešním vítězstvím dobyli 1. ligu zpět a postoupili spolu s havlíčkobrodskými Rebely.

Rozhovory
po 27.3.2006

Martin Malkus: Chtěl jsem se předvést!

V letošní baráži o první ligu nelze nalézt tým, který by ve svém kádru neobsahoval alespoň jednoho hráče s píseckou minulostí. Po Richardu Cachnínovi, Petru Chvojkovi a Vladimíru Škodovi, končíme náš seriál (či spíše minisérii) rozhovorem s útočníkem Techniky Martinem Malkusem, Strakoňákem, jehož hokejový osud zavál až do dalekého Brna. Vytáhlý sympaťák přijel na jihočeský led podporován početným zástupem kamarádů a známých, kterým se představil, mimo jiné, gólovou asistencí a skvělou ránou z křídla, po níž se rozezvučela tyč Kubišovy brány.

Technik Květoň rozstřílel Techniku Brno

Rozloučením se svými diváky pojali hokejisté IHC Písek ve velkém stylu a nabídli všem přítomným slušnou hokejovou podívanou vyšperkovanou pohlednými góly. V první polovině zápasu se toho sice kromě úvodního gólu hostů mnoho zajímavého nestalo, pak se ale zvedl hlavně písecký útok v čele s Květoněm a Kubešem, který vymyslel a také vsítil všechny čtyři góly domácího mužstva - vyhlášený technik Tomáš Květoň navíc trefou do prázdné branky v poslední minutě utkání završil svůj třetí hattrick v sezoně.Poražené Technice Brno se tak zkomplikovala cesta do 1. ligy, přestože zůstává na druhém místě tabulky, Písečtí se díky další výhře posunuli na čtvrté místo před Jindřichův Hradec!

so 25.3.2006

Rebelové i tentokrát úspěšnější!

Písečtí nestačili v Havlíčkově Brodě na svého protivníka a podlehli výsledkem 1:5. Skóre otevřel již ve 42. vteřině utkání expísecký Cachnín, hosté z města na Otavě odpověděli v deváté minutě v oslabení brankou Vladislava Kubeše. To bylo ale naposledy, kdy Písek srovnal s Rebely krok. Žádný jiný hostující hráč se totiž prosadit nedokázal, zatímco domácí postupně navyšovali svůj náskok góly Kubáta, Havla, Včely a Zmrhala. Písečtí hokejisté nechali soupeře postupně odskočit až na čtyřbrankový rozdíl, nezabránil tomu ani ve formě chytající Kubiš, který si v utkání připsal 39 úspěšných zákroků. Mužstvo Havlíčkova Brodu tak udělalo další významný krok při své cestě do první ligy, zatímco naděje posledního Písku na návrat do vyšší soutěže jsou již pouze minimální. Doplněno o komentář trenéra Písku Karla Slabého!

Ohlasy k zápasu
pá 24.3.2006

Písek podržel brankář Kubiš

Jistě si ještě pamatujete, jak před dvěma lety oblékal písecký dres s číslem 23 nadějný mladík z Českých Budějovic. Jmenoval se Vladimír Škoda a tehdy s dalšími budějovickými juniory (Štěpánem Hřebejkem, Jánem Muchou, Ladislavem Koldou) pomohl Písku zachránit se v I. lize. Čas však pokročil a nyní nosí dresy výhradně píseckých soupeřů. V loňské sezoně nejprve Třebíče a poté na play-off dres Jindřichova Hradce, kde působí dodnes. V loňské baráži nastoupit za Vajgar ještě nemohl, letos už je tomu ale jinak, a tak se teprve dvaadvacetiletý útočník opět po roce objevil na píseckém ledě.

čt 23.3.2006

Písek po zásluze ukořistil další dva body!

Odvetné utkání šestého kola baráže s týmem Jindřichova Hradce se proměnilo ve strhující drama s podařenou třešničkou nakonec. Aktivnější domácí v něm získali vedení až v 38. minutě, když Vladislav Kubeš využil přesilovou hru a korunoval tak mírnou převahu svého mužstva. Hosté nebyli první dvě třetiny příliš nebezpeční, zato v části třetí pořádně zabrali a zasypali výtečného Filipa Kubiše dvaceti ranami. Na píseckého gólmana vyzráli pouze jedinkrát - taktéž při přesilovce skóroval Robert Procházka, čtyři a půl minuty před koncem třetí třetiny. Nerozhodný boj muselo rozhodnout až prodloužení, které však již po 23 vteřinách rázně ukončil proměněným sólem Tomáš Květoň a zajistil svým barvám již pátý bod do barážové tabulky!

Rozhovory
st 22.3.2006

Kvůli fanouškům chceme ve čtvrtek vyhrát!

Rozhodně jej poznáte podle jeho rošťácky obarveného “číra“ na hlavě a podle toho, že zápasy doslova žije! Nadějný dvaadvacetiletý gólman Filip Kubiš v úterním zápase proti Prostějovu chytal skvěle, dokázal pokrýt 36 střel soupeře a výrazně tak pomohl píseckému týmu k vítězství! Opět přesvědčil, že je velmi talentovaný a společně s parťákem Michalem Pinkasem i on patří k hlavním esům píseckého mužstva! "Je pro nás určitě lepší hrát ve čtvrtek doma, protože diváci jsou skvělí...," adresoval směrem k tribunám a z jeho slov bylo patrné, že nabuzen dobrým výkonem mužstva proti Jestřábům už se těší na další utkání proti Vajgaru!

Rozhovory
út 21.3.2006

Petr Chvojka: Nechci neustále někam sestupovat

Pozornější fanoušci si ho možná pamatují z jeho krátké anabáze v potápějící se písecké prvoligové kocábce. Přišel jako jedna z posil vyhlédnutých tehdejším trenérem Setikovským a i přesto, že vyloženě nezklamal, čekalo se od něho rozhodně více. Petr Chvojka, v současnosti hráč prostějovských Jestřábů, s nimiž musí opět hájit svou příslušnost k druhé nejvyšší soutěži, to moc dobře ví. Po roce se opět ukázal na píseckém stadionu a gólovou asistencí přispěl k dočasnému vyrovnání na 1:1. Pak byl ale vyloučen a domácí přesilovku využili k rozhodující brance. Bek se sedmadvacítkou zápas hodně prožíval a po závěrečné siréně ihned zmizel v šatně. Přesto posléze svolil k rozhovoru a odpovídal vyrovnaně a s odhodláním pomoct Prostějovu v záchraně.

Písek má první body z baráže, odnesl to Prostějov

Sužováni zraněními, s překopanou sestavou, po třech prohrách, před domácím publikem proti prvoligovému soupeři... A stejně to Písečtí zvládli! Po bojovném výkonu byli o gól lepší než tým Jestřábů. Úvodní třetina přinesla dobrou a v útoku nebezpečnou hru hostí, která se ale po první přestávce kamsi vytratila a Václav Kašpar dal v půlce zápasu vůbec první vedoucí branku IHC v letošní baráži. Prostějovští sice za pár okamžiků v přesilovce srovnali, ovšem jen do chvíle, kdy se taktéž z početní výhody nádherně trefil David Míka, v rozhodujících bojích pravidelně bodující. Extraligový sudí Smeták ukázal místy nepřesné výroky, ovšem tvrdá hra na obou stranách nemohla vést k ničemu jinému. Výsledkem je čtveřice osobních trestů za úder na hlavu, kterých tak bylo v utkání víc než branek...

Rozhovory
ne 19.3.2006

Chceme konečně vyhrát a neztratit diváky

V nelehké situaci se ocitl trenér hokejistů Písku Miroslav Šperl, který stejně jako loni stojí na lavičce mužstva v baráži o I. ligu. Loni ještě asistoval Jindřichu Setikovskému, letos však už svízele baráže řeší z pozice hlavní kouč sám. A že jich není málo! Po nevydařeném startu skládá s kolegou Karlem Slabým nemocemi a zraněními zdecimované mužstvo, která však touhu po vítězstvích neztratilo a chce v obou nejbližších utkáních před vlastními diváky předvést co nejlepší výkony. „Chceme už konečně vyhrát,“ potvrzuje kouč Šperl s tím, že chystá kolotoč v sestavě. Nechme se tedy překvapit, jak bude sestava v úterním zápase s Prostějovem vypadat, odtajníme alespoň to, že by měl konečně po dlouhé absenci naskočit útočník Jan Maroušek.

Mládežnický hokej - zápasy

Prostě se nám to nepovedlo

Junioři zakončili sezónu utrápeným výkonem v posledním zápase baráže proti Kadani. Prohráli 1:5 a v celé nadstavbové části tak nezískali ani bod. Proč? A byla sezóna i tak úspěšná či nikoliv? Na tyto otázky odpovídal po nepovedeném utkání kapitán Petr Stropnický, jeden z těch hráčů, které měl zřejmě na mysli trenér Rybáček, když hořekoval nad skutečností, že tým v rozhodujících momentech nepodrželi služebně starší. Devatenáctiletému útočníkovi se nemluvilo lehce...

Junioři prohráli po tragickém výkonu i poslední zápas

Minulé domácí utkání proti Ústí nad Labem - to byla fantazie, oslava hokeje. A pak? Přijela relativně slabší Kadaň, navíc bez několika hráčů základní sestavy, a výsledek byl strašlivý! Zápas s atmosférou rybníkového klání ovládli hosté jednoduše pouze díky tomu, že Písečtí byli ještě horší než oni. Pět branek v síti Lukeše a Čunáta, kteří se spolu dvakrát protočili, to byl příděl, s kterým jediný gól z hole Pešty nemohl nic udělat. Přitom případné vítězství Písku o tři a více branek by dávalo juniorům ještě malinkatou šanci na postup v případě, že by se extraliga v příští sezóně rozšiřovala o tři týmy.

pá 17.3.2006

Podruhé prohra s Vajgarem a podruhé bez vstřelené branky

Po domácím utrápeném výkonu s Jindřichovým Hradcem a prohře v Kadani si juniorka zvedla sebevědomí vydařenou partií proti ústeckým Lvům a vydala se na odvetu k jihočeskému rivalovi. Zápas měl ovšem podobný průběh jako ten domácí, akorát Matěj Lukeš lovil puk zpoza svých zad pouze třikrát. Štůrala v hradecké brance oroti tomu udržel podruhé v baráži - a podruhé proti Písku - čisté konto. Junioři tak před sebou mají v neděli odpoledne už jen poslední zápas proti Kadani a rozloučí se se sezónou.

Písečtí se v baráži stále bodově nechytili

Ani na třetí pokus nedosáhli hokejisté IHC Písek na první barážový bod a potřetí za sebou prohráli, tentokrát 3:5. Brňané je v hale Rondo přivítali v první třetině tříbrankovou sprškou, z které se hosté jen ztěží v dalším průběhu oklepávali. Poté již Písečtí pouze korigovali - brankáře Techniky Kubeše se jim podařilo pokořit třemi brankami, ale bohužel mezitím sami inkasovali další dva góly. Hrdinou večera se stal domácí útočník Sedláček, který v utkání vstřelil tři branky. Branky Písku vstřelili David Míka, Vladislav Kubeš a Filip Procházka. Ve druhém utkání 3. kola baráže porazili Rebelové v prodloužení prostějovské Jestřáby 5:4 po prodloužení. Ve čtvrtém kole mají Písečtí volno, další zápas odehrají za čtyři dny na domácím ledě právě s Jestřáby.

Rozhovory

Musíme být méně vylučovaní!

V písecké obraně se prohání co mu nohy stačí a díky jeho modrému plexisklu jej rozhodně nepřehlédnete! Přes své mládí se již v minulé sezóně Filip Procházka dokázal prosadit v „A“ týmu, je píseckým odchovancem a svému mateřskému klubu je věrný. Dnes slaví své dvaadvacáté narozeniny, doufejme, že je oslaví i výhrou na brněnské Technice - dle jeho slov to ale rozhodně lehké nebude. Celá naše redakce mu přeje vše nejlepší a vám přinášíme jeho krátký pozápasový ohlas z utkání s Havlíčkovým Brodem… Další utkání sehrají Písečtí v pátek od 18 hodin na ledě Techniky Brno. Bližší představení vítěze druholigové skupiny Východ najdete v tomto článku.